Za zamkniętymi drzwiami

Standard

Czy wiemy co dzieje się wokół nas? Tak, jeżeli na bieżąco rozglądamy się dookoła siebie, to na pewno zdajemy sobie sprawę z wydarzeń, jakie mają miejsce dookoła nas. Jednak, czy na pewno wiemy wszystko? Czy nikt nas nie okłamuje? Czy rządy mówią nam wszystko to co chcemy wiedzieć? Nigdy nie możemy być pewni. Ile razy dzieje się za zamkniętymi drzwiami – możemy się tylko domyślać. Takimi właśnie sprawami zajął się Jacek Sut, który po raz pierwszy wkracza na rynek literacki ze swoją książką “Pod powierzchnią nieba“.

Debiutancka powieść

Jacek Sut do tej pory nie był znany nikomu. 2020 rok postanowił wykorzystać jako swój debiut, aby pokazać swoim czytelnikom, że ma talent do pisania. Czy tak jest faktycznie? Warto się o tym przekonać? Sięgnijmy więc po jego książkę, która opowiada o Pawle Grzybowskim. Do niedawna był to jeden z najlepszych pilotów wojskowych, który doceniany był przez armię. Dla wielu młodszych kadetów był stawiany jako wzór. Jednak wszystko ma swoje granice. Paweł wykonał jeden manewr zaliczany do zbyt brawurowych. On uważa, że nie ma nic sobie do zarzucenia, jednak dowództwo ma więcej do powiedzenia. Przez ten wyczyn zapoczątkował upadek swojej kariery, która tak pięknie pięła się w górę. Paweł został usunięty ze swojego stanowiska. Mężczyzna pogrążył się w ogromnej depresji. Doskonale zna smak alkoholu i coraz rzadziej można spotkać go na trzeźwo. Z dawnej chwały zdolnego pilota wojskowego nie zostało nic. Kolejnym bohaterem naszej książki jest Radosław Kozłowski. Redaktor jednej z najpoczytniejszych musi zmierzyć się z zagadką śmierci najbogatszego człowieka w Polsce. Razem z prywatnym detektywem będą podążali tropem tej dziwnej śmierci.

Wojskowe działania


Co pan Kozłowski będzie miał wspólnego z byłym pilotem wojskowym? Czy obie sprawy będą się ze sobą wiązać? Wpadając na trop zagadkowej śmierci tak bogatego człowieka redaktor Kozłowski dowie się o wojskowych działaniach, o których…nikt nic nie miał wiedzieć. Wychodzi na jaw coś, co miało się toczyć za zamkniętymi drzwiami bez dostępu szerokiej publiczności. A już na pewno wścibskiego redaktora gazety? Czy winny zostanie złapany? Nie wiadomo. W szczególności, że dochodzi do coraz większej ilości tajemniczych zleceń. Giną kolejni ludzie, którzy mają jakiś związek ze sprawą. Kozłowski i detektyw nadal się nie poddają. Jednak czy ktoś nie zastawi sideł na nich? Ktoś nie będzie chciał, żeby prawda wyszła na jaw. “Pod powierzchnią nieba” (https://www.taniaksiazka.pl/pod-powierzchnia-nieba-jacek-sut-p-1336611.html) swoim bardzo wysokim poziomem zapewni nam ogrom emocji i napięcia, które sprawia, że Jacek Sut zalicza naprawdę udany debiut.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com